KULTURNÍ ZAŘÍZENÍ

Kulturní dům

Na podnět faráře P. Vincence Bednáře byl v Mutěnicích vybudován Katolický besední dům. Příprav a realizace stavby se v červnu roku 1938 ujal „Spolek pro postavení a udržování Katolického domu“. První sousedský ples se konal již 22. ledna 1939.

Dodnes je to jediný kulturní stánek v Mutěnicích. Během let prošel dvěma rekonstrukcemi. V roce 1981 a zásadními úpravami pak v roce 2014. Kulturní dům, jak se časem zažil tento název, je vskutku reprezentativní stánek obce. Občané mají možnost v něm prožívat kulturní, společenské, ale i vzdělávací akce, rodinné oslavy a svatby.

Amfiteátr Pod Bůdama

V areálu vinných sklepů Pod Búdama, se v létě roku 2013 začal využívat přírodní amfiteátr, k pořádání kulturních akcí.

Je to zařízení s dostatečně prostorným, krytým jevištěm se šatnami a v letním období je velkým stanem kryté i hlediště.

Toto nepřehlédnutelné dílo, na ulici Vinařské, lze využít k pořádání různých kulturních akcí organizacemi, fyzickými osobami, firmami a spolky.

Mezi každoroční akce lze uvést např. Zpívání mužských sborů, Dětské hody, Mutěnický festival pop – rockových kapel a Mutěnické vinařské dny.

Provoz areálu je zpravidla od dubna do listopadu a řídí se provozním řádem, který je vyvěšen na webových stránkách Obce Mutěnice, včetně podmínek nájmu tohoto amfiteátru.

Rezervační systém

Kontakt na správce: Jan Prokeš - (prokes@mutenice.cz, +420702137927)

Potvrzeno Nepotvrzeno

  Prosím čekejte...