MUŽSKÝ PĚVECKÝ SBOR

Mužský pěvecký sbor

Mužský pěvecký sbor z Mutěnic vznikl v únoru roku 2001 a tvoří jej dvacet nadšených ctitelů lidových písní. Záliba v lidové písni sbor předurčuje především k vystoupením na folklorních slavnostech a festivalech. Každoročně organizuje v areálu mutěnických vinných sklepů setkání mužských sborů s názvem ,,Zpívání Pod Búdama…“, spolupořádá Vinařské dny, které se v Mutěnicích tradičně konají začátkem září. Zpívá také na domácích Kateřinských hodech a zúčastňuje se nejrůznějších setkání mužských sborů. Výstavy vín, každoroční Živý Betlém a vánoční koncerty jsou jen některé z dalších kulturních akcí v Mutěnicích, na nichž mužský sbor vystupuje. Právě vícehlasé úpravy moravských lidových koled jsou nyní nedílnou součástí repertoáru sboru. Skutečnost, že mužský sbor při vánočních koncertech účinkuje v krojích, ještě více umocňuje kolorit zpívaných lidových koled.

Mužáci reprezentují obec Mutěnice také v širším okolí. Koncertovali například na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, účinkovali na Festivalu cimbálových muzik v Sádku u Třebíče a o Vánocích zpívali také v rožnovském skanzenu. Již dvakrát se mužský sbor zúčastnil největších národopisných slavností Podluží konaných v Tvrdonicích „Podluží v písni a tanci“. Se svým vystoupením se také třikrát vypravil do sousedního Rakouska.

Repertoár sboru tvoří především lidové písně z Podluží a jejich úpravy. V roce 2006 sbor natočil svůj první hudební nosič s názvem „Okolo Mutěnic“. Uměleckým vedoucím sboru je Mgr. Josef Ilčík.

Kontaktní údaje Mužský sbor Mutěnice:

Milan Mráz

Slovácká 1
696 11 Mutěnice

Tel: + 420 724 130 280

E-mail: mil.mraz@seznam.cz

Josef Ilčík
Farní 880
696 11 Mutěnice
Tel: +420 604 14 22 12

E-mail: josef.ilcik@email.cz

  Prosím čekejte...