"NAPSALI O NÁS" ČLÁNKY A PUBLIKACE O MUTĚNICÍCH

Kniha „Rok vinaře“

"Rok vinaře. Co skrývá a proč je tak výjimečný?“

Na to vám odpoví unikátní fotografická kniha z edice Čarovné Česko ,,ROK VINAŘE“ autorů Tibora Skalky a Radky Srněnské.

Je těžké skutečně vystihnout a přesně určit, co a kdy se má dělat, protože vinař souzní s přírodou a přizpůsobuje se souběhu událostí a počasí a snaží se reagovat na všechny změny, které mohou během roku přijít. Již nejedna velmi nadějná úroda skončila jedním zásahem „shůry“ a celoroční práce během okamžiku přišla vniveč.

Každá kapka potu vinaře je proměněná v kapku toho vzácného moku, o kterém se píše v mnoha světových dílech významných autorů prózy i poezie. V kolika lidových písničkách se o víně zpívá, kolik not a tónů doprovází krása lidové tvořivosti… Vino je v životě člověka dáváno do mnoha souvislostí. Ale než ochutnáte, musíte si představit celoroční práci, hodiny a hodiny strávené ve vinici anebo ve sklepě. A teprve potom pochopíte, že výsadu božského nápoje si beze zbytku zaslouží.

Všechno toto můžete v knize vidět. A až jí budete listovat, pamatujte, že víno nekončí v žaludku, ale v srdci, duši a kráse života."

K zakoupení v podatelně Obecního úřadu v Mutěnicích za 396,–Kč

KNIHA – Mutěnice-Dějiny vinařské obce

Knihu zpracoval kolektiv autorů pod vedením Libora Jana a Václava Štěpánka. V knize byly použity fotografie z osobního vlastnictví mutěnických občanů, historické snímky ze sbírky mutěnického učitele a kronikáře Josefa Diviše, uložené v Masarykově muzeu v Hodoníně a dokumentární fotografie z fotoarchivu Památkového ústavu v Brně.

Krásná kniha, která nesmí chybět u žádného Mutěňáka, zachycující dějiny od počátku obce až do současnosti.

K zakoupení v podatelně Obecního úřadu v Mutěnicích – VÝPRODEJ 200 ,– Kč

  Prosím čekejte...