MYSLIVECKÝ SPOLEK ZEMEŇÁK MUTĚNICE

Myslivecký spolek Zemeňák Mutěnice má v současné době 36 členů, ve velké většině občanů Mutěnice.

Spolek se zabývá nejenom lovem, ale i péčí o zvěř (krmná zařízení, napajedla) a krajinu (výsadba stromů a keřů) a životní prostředí. Nedílnou součástí života spolku je udržováním mysliveckých zvyků a tradic a též myslivecká kynologie.

Honitbu máme pronajatou od Honebního společenství Mutěnice, a je o výměře cca 2500 ha. Nachází se výhradně na katastru Mutěnic, a to v nejkrásnějším koutu jižní Moravy. Její poloha, výměra a přírodní podmínky umožňují příjemné myslivecké vyžití a spoustu zajímavých loveckých zážitků. Její součástí jsou i Mutěnské vinohrady a rybniční soustava Zbrod. Sousedí s lesním komplexem Doubrava a Kapánsko a dále s Ptačí oblastí Hovoransko – Čejkovicko (Natura 2000). Jde zde lovit zvěř spárkatá (srnčí, černá), drobná (zajíc, bažant) i vodní (kachny a husy).

Pro spolkovou činnost vlastníme Mysliveckou bůdu na ul.Vinařské, kde se scházíme nejenom za účelem „schůzování“, ale i pro vzájemné sdělení si zážitků a na poslední leče. Ve vlastnictví máme též brokovou střelnici určenou pro tréning našich členů ve střelbě na asfaltové holuby.

  Prosím čekejte...